Larnaka Uçak Bileti

Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin en büyük şehirlerinden Larnaka uçak bileti almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, firmalarda yaptığı incelemede direkt yolculuk yapma şansı olmadığını görecek. İki ülke arasında yaşanan siyasi geçmiş nedeniyle direk olarak uçuş yapılamadığından dolayı Yunanistan üzerinden aktarmalı uçuşlar veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine geçip karayoluyla geçilebilir.

larnaka uçak bileti

Kıbrıs adasının güneydoğusunda yer alan Larnaka uçak bileti alımıyla kente gidebilmek için, Aegean Airlines havayolu firmasıyla Atina Havalimanı üzerine uçuş düzenlenip ardından yine aynı firma ile kente ulaşmak mümkün olmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden Larnaka uçak bileti için sabah 10:45’te havalanan Aegean firması uçağı Atina havalimanında yapacağı bir aktarma ile ortalama 24 saat 5 dakika sonra yerel saat 09:50’de Larnaka şehrinde olmaktadır.

Larnaka Havalimanı

Baf Uluslararası Havalimanı ile Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyetini dünyaya bağlayan Larnaka Havalimanı şehir merkezinin 4 kilometre güneybatısında yer alarak ana giriş kapısı özelliğindedir. Ülkenin diğer ticari havaalanı olan Baf Uluslararası Havalimanından daha büyük olan alanda bir tane terminal bulunmakla birlikte gidiş yolcuları üst katta bekletilirken gelen yolcular için alt kat ayrılmıştır.

larnaka havalimanı

Rum kesiminin ana merkez havaalanı olan terminalde bütün uçakları için sadece bir tane büyük apron bulmakla birlikte, 2009 yılında yenilenerek daha kapasiteli ve modern bir görünüme kavuşmuştur.  Dünyanın farklı noktalarına uçmak için bekleyen yolculara özel olarak tasarlanmış olan salonda ihtiyaçların giderilmesi için çeşitli kafeler ve restoranların yanı sıra WC ve sağlık kabini bulunmaktadır.

Larnaka Havalimanı Yol Tarifi

Hermes Airports Ltd Larnaca Airport 6650 adresinde hizmet vermekte olan Larnaka Havalimanı yol tarifi şehir merkezinden gidebilmek için ulaşım seçeneklerini değerlendirmek gerekir. Yaşanan siyasi sebeplerden dolayı Türkiye üzerinden Güney Kıbrıs Rum kesimine direkt olarak ulaşmak mümkün olmadığından farklı destinasyonlara uğradıktan sonra Larnaka kentine ulaşılabilmektedir.

larnaka havalimanı yol tarifi

Merkezden alana ticari taksilerle ulaşım sağlamak hem hızlı hem de daha konforlu olduğundan daha fazla tercih edilmekle birlikte, toplu taşımalara göre biraz daha pahalı olduğu unutulmamalıdır. +357 (0)2481 6418 numaralı telefondan ulaşım sağlanan alana ulaşım için toplu taşıma araçlarından otobüsler daha uygun olduğu için kullanılmakta olup havayolu firmalarının ücretsiz servisleri de alternatif olarak değerlendirilebilir.

Larnaka Aeroflot Uçak Bileti

Rusya Federasyonunun ulusal havayolu şirketi olan Larnaka Aeroflot uçak bileti seçimleri sabahın erken vaktinde başlayarak gün yedi farklı saatinde Moskova havalimanından tek aktarmalı olarak gerçekleştirdiği seferler bulunmaktadır.

larnaka aeroflot uçak bileti

Economy Class sınıfından alınacak uçak bileti fiyatları 1500 TL civarından başlayıp 3300 Türk Lirasına kadar yükselmektedir ki Business Class sınıfının daha yüksek olacağı unutulmamalıdır.

Larnaka Gerçekleşen Uçuşlar

Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyetinden çeşitli noktalara deniz yolculuğuna müsait olan, Larnaka gerçekleşen uçuşlar limandan hareket eden deniz otobüslerine nazaran günlük gerçekleştirilen uçuşlar daha çok tercih edilmektedir. Kentte ılıman bir iklim hakim olduğundan yılın her mevsiminde turizme açık olup ziyaret etmek için en uygun dönem olan ilkbahar ve sonbahar aylarında uçak biletlerinin fiyatında artış gözlenmektedir.

larnaka gerçekleşen uçuşlar

Deniz ve kum keyfi yaparak güzel bir tatil hayali kuranların tercihi ise yaz ayları olup ülkemizden gitmek isteyenler için en doğru rota tek aktarma ile ulaşma imkanının bulunduğu İstanbul Atatürk Havalimanıdır. Middle East Airlines firmasının günlük düzenlediği seferlerden birinden alınan biletle Beirut Rafic Hariri Intl Havalimanı üzerinden yapılan aktarma neticesinde kente ulaşılabilmek mümkündür.

Larnaka Ukraine Airlines Uçak Bileti

Uçuşunu Kiev Boryspil Havalimanı üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiren Larnaka Ukraine Airlines uçak biletleri ile yapılan yolculuğun süresi, 5 saat 55 dakika ile 21 saat 35 dakika arasında değişmektedir.

larnaka ukraine airlines uçak bileti

Yolculuğun maliyeti an itibariyle 2100 TL üzerinden başlayarak artmaktadır fakat daha uygun fiyatla ulaşım sağlamak için erken rezervasyon yapılmalıdır.

Larnaka Hizmet Veren Uçak Firmaları

Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyetinden alınan vizeyle gidilebilen Larnaka hizmet veren uçak firmaları, Yunan ve Kıbrıs menşeli uçak firmaları dışında bazı Avrupa ülkelerinin havayolları da hizmet veren şirketler arasındadır. TC vatandaşlarının ulaşması biraz meşakkatli olsa dahi Kıbrıs adasının en güzel bölgelerinden biri olduğundan hizmet veren firmalardan birinden alınan uçak biletiyle ziyaret edilmelidir.

larnaka hizmet veren uçak firmaları

Güney Kıbrıs turizm merkezi olan kentte Saint Lazarus Kilisesi ve Larnaka Kalesi gibi çok değerli mekanları görmek Orta Doğu veya Avrupa ülkelerinden aktarmasız yolculuk yapmak mümkündür. Tarifeli seferlerin dışında Thomas Cook Airlines ile Olympic Air Aegean Airlines ve Emirates and Lufthansa gibi çok sayıda şirketin sezonluk olarak düzenlediği charter seferleri bulunmaktadır.

  • 28.04.2019
  • 0
  • 78
YORUMLAR
YORUM YAZ