Larnaka Uçak Bileti

Larnaka

Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin en büyük şehirlerinden Larnaka uçak bileti almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, firmalarda yaptığı incelemede direkt yolculuk yapma şansı olmadığını görecek. İki ülke arasında yaşanan siyasi geçmiş nedeniyle direk olarak uçuş yapılamadığından dolayı Yunanistan üzerinden aktarmalı uçuşlar veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine geçip karayoluyla geçilebilir.

larnaka uçak bileti

Kıbrıs adasının güneydoğusunda yer alan Larnaka uçak bileti alımıyla kente gidebilmek için, Aegean Airlines havayolu firmasıyla Atina Havalimanı üzerine uçuş düzenlenip ardından yine aynı firma ile kente ulaşmak mümkün olmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden Larnaka uçak bileti için sabah 10:45’te havalanan Aegean firması uçağı Atina havalimanında yapacağı bir aktarma ile ortalama 24 saat 5 dakika sonra yerel saat 09:50’de Larnaka şehrinde olmaktadır.

Baf Uluslararası Havalimanı ile Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyetini dünyaya bağlayan Larnaka Havalimanı şehir merkezinin 4 kilometre güneybatısında yer alarak ana giriş kapısı özelliğindedir. Ülkenin diğer ticari havaalanı olan Baf Uluslararası Havalimanından daha büyük olan alanda bir tane terminal bulunmakla birlikte gidiş yolcuları üst katta bekletilirken gelen yolcular için alt kat ayrılmıştır.

larnaka havalimanı

Rum kesiminin ana merkez havaalanı olan terminalde bütün uçakları için sadece bir tane büyük apron bulmakla birlikte, 2009 yılında yenilenerek daha kapasiteli ve modern bir görünüme kavuşmuştur.  Dünyanın farklı noktalarına uçmak için bekleyen yolculara özel olarak tasarlanmış olan salonda ihtiyaçların giderilmesi için çeşitli kafeler ve restoranların yanı sıra WC ve sağlık kabini bulunmaktadır.

Hermes Airports Ltd Larnaca Airport 6650 adresinde hizmet vermekte olan Larnaka Havalimanı yol tarifi şehir merkezinden gidebilmek için ulaşım seçeneklerini değerlendirmek gerekir. Yaşanan siyasi sebeplerden dolayı Türkiye üzerinden Güney Kıbrıs Rum kesimine direkt olarak ulaşmak mümkün olmadığından farklı destinasyonlara uğradıktan sonra Larnaka kentine ulaşılabilmektedir.

larnaka havalimanı yol tarifi

Merkezden alana ticari taksilerle ulaşım sağlamak hem hızlı hem de daha konforlu olduğundan daha fazla tercih edilmekle birlikte, toplu taşımalara göre biraz daha pahalı olduğu unutulmamalıdır. +357 (0)2481 6418 numaralı telefondan ulaşım sağlanan alana ulaşım için toplu taşıma araçlarından otobüsler daha uygun olduğu için kullanılmakta olup havayolu firmalarının ücretsiz servisleri de alternatif olarak değerlendirilebilir.

Rusya Federasyonunun ulusal havayolu şirketi olan Larnaka Aeroflot uçak bileti seçimleri sabahın erken vaktinde başlayarak gün yedi farklı saatinde Moskova havalimanından tek aktarmalı olarak gerçekleştirdiği seferler bulunmaktadır.

larnaka aeroflot uçak bileti

Economy Class sınıfından alınacak uçak bileti fiyatları 1500 TL civarından başlayıp 3300 Türk Lirasına kadar yükselmektedir ki Business Class sınıfının daha yüksek olacağı unutulmamalıdır.

Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyetinden çeşitli noktalara deniz yolculuğuna müsait olan, Larnaka gerçekleşen uçuşlar limandan hareket eden deniz otobüslerine nazaran günlük gerçekleştirilen uçuşlar daha çok tercih edilmektedir. Kentte ılıman bir iklim hakim olduğundan yılın her mevsiminde turizme açık olup ziyaret etmek için en uygun dönem olan ilkbahar ve sonbahar aylarında uçak biletlerinin fiyatında artış gözlenmektedir.

larnaka gerçekleşen uçuşlar

Deniz ve kum keyfi yaparak güzel bir tatil hayali kuranların tercihi ise yaz ayları olup ülkemizden gitmek isteyenler için en doğru rota tek aktarma ile ulaşma imkanının bulunduğu İstanbul Atatürk Havalimanıdır. Middle East Airlines firmasının günlük düzenlediği seferlerden birinden alınan biletle Beirut Rafic Hariri Intl Havalimanı üzerinden yapılan aktarma neticesinde kente ulaşılabilmek mümkündür.

Uçuşunu Kiev Boryspil Havalimanı üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiren Larnaka Ukraine Airlines uçak biletleri ile yapılan yolculuğun süresi, 5 saat 55 dakika ile 21 saat 35 dakika arasında değişmektedir.

larnaka ukraine airlines uçak bileti

Yolculuğun maliyeti an itibariyle 2100 TL üzerinden başlayarak artmaktadır fakat daha uygun fiyatla ulaşım sağlamak için erken rezervasyon yapılmalıdır.

Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyetinden alınan vizeyle gidilebilen Larnaka hizmet veren uçak firmaları, Yunan ve Kıbrıs menşeli uçak firmaları dışında bazı Avrupa ülkelerinin havayolları da hizmet veren şirketler arasındadır. TC vatandaşlarının ulaşması biraz meşakkatli olsa dahi Kıbrıs adasının en güzel bölgelerinden biri olduğundan hizmet veren firmalardan birinden alınan uçak biletiyle ziyaret edilmelidir.

larnaka hizmet veren uçak firmaları

Güney Kıbrıs turizm merkezi olan kentte Saint Lazarus Kilisesi ve Larnaka Kalesi gibi çok değerli mekanları görmek Orta Doğu veya Avrupa ülkelerinden aktarmasız yolculuk yapmak mümkündür. Tarifeli seferlerin dışında Thomas Cook Airlines ile Olympic Air Aegean Airlines ve Emirates and Lufthansa gibi çok sayıda şirketin sezonluk olarak düzenlediği charter seferleri bulunmaktadır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon