Lefkoşa Uçak Bileti

Lefkoşa

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin başkenti olan Lefkoşa Ercan Havalimanına ulaşmak için, ülkemizin farklı illerinden ve çeşitli havayollarından Lefkoşa uçak bileti alınarak direkt olarak uçmak mümkündür. Dünyanın tek bölünmüş başkenti olarak nitelendirilen Lefkoşa uçak bileti ile Akdeniz Bölgesindeki üçüncü büyük adanın en büyük kenti olup dünyanın farklı noktalarından gelen turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

lefkoşa uçak bileti

KKTC ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasındaki sınırın geçtiği başkente Atlas Global şirketi İstanbul Atatürk Havalimanından direkt uçuş yapmakta olup, bu uçuşlar günün 3 farklı saatinde yapılmaktadır. Ekonomi ve Business Class sınıflarında yapmanın mümkün olduğu bur yolculuklar İstanbul kentinden sabah 10:00’da başlayarak 1 saat 40 dakika sonra Ercan havaalanına iniş yapmaktadır.

KKTC ülkesinin doğal ve tarihi güzellikleriyle turizm bakımından en zengin kentlerinden olan, Lefkoşa ve çevresindeki şehirlerin hava ulaşım yükünün büyük bir bölümünü Ercan Havalimanı kaldırmaktadır. Ercan Havalimanı İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz Hava Kuvvetlerine hizmet etmesi için kurulmuş olup KKTC bağımsızlığını kazanınca yeni yönetim tarafından sivil uçuşlar için kullanılmaya başlamıştır.

lefkoşa ercan havalimanı

Kıbrıs Barış Harekatı sırasında şehit düşen Pilot Fehmi Ercan isimli binbaşının adını yaşatmak için isimle adlandırılan alanın eskiyen ve yolcu kapasitesini karşılamadığın için yenilemeler yapıldı. 2002 yılında yapılan genişletme ve bakım çalışmaları sırasında ulaşıma kapatılmış olan alan 2004te modern ve şık tasarımıyla her yıl 100 bin üzerinde yolcuya hizmet vermek için yeninden hizmet vermeye başlamıştır.

Kıbrıs toplu taşıma ulaşımı bakımından çok gelişmiş olmadığından Lefkoşa şehir merkezine 23 kilometrelik mesafede bulunan, Ercan Havalimanına KIBHAS servisleri ve yol tarifi ile ulaşılabilir. Yol tarifi alarak özel araba ile ulaşımın daha hızlı olacağı bir gerçek olup özel aracı olmayanlar için en ekonomik ulaşım 05:15 ile 20:30 saatleri arasında hizmet vermekte olan otobüsleri kullanmaktır.

lefkoşa ercan havalimanı yol tarifi

Gün içerisinde topla 11 sefer düzenleyen otobüslerin kalkış saatlerini kullanmak için KIBHAS şirketinin internet sitesi kullanılabilirken, diğer alternatif ise 05:00 ile 22:30 arasında Girne Colony Hotel yanından kalkan havalimanı servisleridir. Şehir içi dolmuşları daha sık servis yaptıklarından tercih edilebilir ancak daha hızlı ve rahat ulaşım sağlamak isteyen pazarlık yapmadan binilmemesi tavsiye edilen ticari taksileri kullanmalıdır.

Londra Stansted Havalimanı ile Kıbrıs arasındaki hava ulaşımını Lefkoşa pegasus uçak bileti karşılamakta olup, bir veya iki aktarmalı olarak gerçekleştirilen bu uçuşlar 6 saat 45 dakika ile 41 saat 15 dakika arasında sürmektedir.

lefkoşa pegasus uçak bileti

Günün farklı saatleri için uçak bulmanın mümkün olduğu rotada uygun fiyatlı bilet alabilmek için erken rezervasyon yaptırmak veya promosyonlar tükenmeden almak lazımdır.

Yeşil Hat adı verilen ve Birleşmiş Milletler denetimindeki sınırla ikiye bölünmüş olan adanın en kalabalık kültür ve sanayi kenti olduğundan Lefkoşa gerçekleşen uçuşlar bakımından oldukça yoğundur. Milattan önce 4 binli yıllara dayanan tarihinden izler taşıyan kentin tarihi ve deniz turizmine olan talebin fazla olmasından dolayı havayolu ulaşımını ciddi oranda ihtiyaç duyulmaktadır.

lefkoşa gerçekleşen uçuşlar

İstanbul şehrinden ortalama 1 saat 15 dakika süren Lefkoşa yolculuğunu Ankara ve Gaziantep gibi büyük kentlerden de direkt uçuş yapılmakta olup erken rezervasyonla uygun fiyatla bilet alınabilir. Adana Şakirpaşa Havalimanından direkt günlük uçuşlar Pegasus ile 5 farklı saatte yapılırken, AtlasGlobal şirketinin seferi akşam 17:55’de 45 dakikalık uçuşla gerçekleşmektedir.

İstanbul Atatürk Havalimanından sabah 10:00’da başlayan Lefkoşa AtlasGlobal uçak bileti ile yolculuk ortalama 1 saat 40 dakika sürmekte olup direkt yapıldığından dolayı, meşakkatsiz bir şekilde yerel saat 10:40’da iniş yapmaktadır.

lefkoşa atlasglobal uçak bileti

Sabahın erken saatlerinde yapılan yolculuklar talebin az olmasından dolayı Atlas Global uçak bileti daha ucuz olmakla birlikte an itibariyle 259 TL civarından başlayıp ilerleyen saatlerde artmaktadır.

Deniz ve kumsalın tadını çıkarmak ve farklı deneyimler yaşamak isteyenlerin gözdesi olan Lefkoşa kentine her yıl binlerce yerli ve yabancı turist hizmet veren firmaları değerlendirerek ulaşmaktadır. TC vatandaşlarına vize uygulaması olmadığından rahatlıkla giriş yapabildiği adaya ülkemizin ve dünya ülkelerinin çok sayıdaki firmaları tarifeli ve sezonlu uçuşlar düzenlemektedir.

lefkoşa hizmet veren uçak firmaları

Kıbrıs Harekatı sırasında büyük çatışmaların yaşandığı ve Rumların yaptığı katliamların kalıntılarının görülebileceği şehre ülkemizin en fazla şehrinden yoğun uçuşlar düzenleyen Pegasus firmasıdır. Uygun fiyatlarından dolayı rağbetin fazla olduğu Pegasus şirketinin yanı sıra Atlas Global firması da İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Antalya ile Adana illerinden seferler yapmaktadır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon