Leipzig Uçak Bileti

Almanya Saksonya eyaletine bağlı şehirlerden biri olan Leipzig kentinin birbirinden güzel mimari yapılarını görmek ve tarihi dokularını hissetmek isteyenler, Leipzig uçak bileti alarak ulaşım sağlamalıdır. Dolu tarihi geçmişi ve doğal güzellikleriyle dünyanın dikkatini çeken kente her yıl binlerce turist geldiğinden ve ülkemizden de uçan fazla olduğundan Leipzig uçak bileti bulmak sıkıntı olmamaktadır.

leipzig uçak bileti

Saksonya eyaletinin iki büyük kentinden diğer olan Halle ile komşu olan kente İstanbul ili sınırlarında bulunan Atatürk Havalimanından direkt olarak, 3 saat 5 dakika süren yolculukla ulaşmak mümkündür. Direkt uçmak isteyenler THY firmasının sabah 09:35 saatindeki uçağından Leipzig uçak bileti alması şart olup aktarmalı yapabilirim diyenler için daha farklı firmalardan farklı saatlerde bilet alımı yapılabilir.

Leipzig Havalimanı

Almanya ovasını güney ucundaki 1927 yılında kurulan Leipzig havalimanı, Avrupa ülkelerindeki en önemli kargo merkezleri arasında yer almakla birlikte bölgenin hava ulaşımını da sağlamaktadır. Yıllar öncesinde inşa edilmiş olmasından dolayı zamanla yıpranan havalimanı 2012 yılında tamamen yenilenmiş olup 2016 yılında iki yeni kargo terminali daha inşa edilerek alana eklendi.

leipzig havalimanı

Yeni yapılarak eklenen iki kargo terminalle kargo kapasitesini ikiye katlayan havalimanı sivil kategoride kullanılmakta olup ihtiyaç duyulması hainde NATO askeri uçakları tarafından da kullanılabiliyor. Havalimanı, kültürel etkinlikleri ve zengin tarihi ile dikkat çeken kente her yıl iki buçuk milyon kişiyi ve 860 ton kargoyu taşıyarak büyük bir başarıya imza atmaktadır.

Leipzig Havalimanı Yol Tarifi 

Şehir merkezine 21 kilometre mesafedeki 04435 Schkeuditz adresinde hizmet veren Leipzig Havalimanı yol tarifi alarak seyahat etmek için çok alternatif bulunduğundan tercih etme hakkı bulunmaktadır. Uçağınızı kaçırma korkusu olmadan seyahat ederek dış hatla terminal binasına ulaşabilmek için en yoğun tercih edilen seçenek 8 adet yolcu kapasitesine sahip özel servisleri kullanmaktır.

leipzig havalimanı yol tarifi

Alana yarım saatte ulaştıran ve özel servislere göre çok daha uygun fiyatlı olan intercity olarak bilinen şehirler arası tren hattı ikinci alternatif olarak değerlendirilebilir. Kent merkezinden otuz dakikada bir hareket ederek yaklaşık 30 dakika içerisinde terminale ulaştıran 30 adet otobüs hattından birini kullanmak mümkün olup otobüsler trene göre biraz daha yüksektir.

Leipzig SunExpress Uçak Bileti

Ülkemizden Leipzig Havalimanına en fazla uçuş düzenleyen firma olduğunu ifade edebileceğimiz, Leipzig Sunexpress uçak bileti İstanbul ilimizden sabah saat 06:30’da uçuşuna başlayarak 08:10’da iniş yaparak tamamlamaktadır.

leipzig sunexpress uçak bileti

Ekonomi sınıfında ortalama 427 TL civarında bir ücretle uçmak mümkün olmakla birlikte daha uygun fiyatlarla yolculuk yapabilmek için sefer tarihinden birkaç ay öncesinden bilet alınmalıdır.

Leipzig Gerçekleşen Uçuşlar

Felix Mendelssohn ve Johann Sebastian Bach gibi önemli şahısların kenti, ülkenin en önemli turistik yerlerinden olduğundan Leipzig geçekleşen uçuşlar bakımından oldukça zengin bir ağa sahiptir. Modern dünyada yayınlanan ilk günlük gazete ve esnafların bir araya gelerek oluşturduğu ilk orkestra gibi ilklerin kentinde bütün dünya insanlarının dikkatini çeken farklı güzellikler ve yapılar bulunmaktadır.

leipzig gerçekleşen uçuşlar

Barış ve müzik devriminin kahramanı olarak anılan kente ülkemizden aktarmalı veya aktarmasız olarak her gün uçmak mümkün olup erken rezervasyonla alınan biletlerle yolculuklar daha ekonomik yapılır. Ankara Esenboğa Havalimanından THY firmasıyla Antalya üzerinden bir veya Sabiha Gökçen ve Moskova üzerinden iki aktarma yaparak 6 buçuk ile 36 buçuk saat arasında değişen süreyle yolculuk yapılarak ulaşılabilir.

Leipzig Corendon Uçak Bileti

Belçika ve Almanya gibi ülkelere operasyon düzenleyen Türk tescilli Leipzig Corendon uçak bileti satan firmanın , haftanın belli günlerinde sabah 07:30 saatinde düzenlediği aktarmasız seferden bilet alınabilir.

leipzig corendon uçak bileti

07:30’da İstanbul Atatürk havaalanından havalanan uçak 3 saat 20 dakika sonra Almanya yerel saatine göre 08:50 civarında kente iniş yapmaktadır ki bu yolculuğun maliyeti ortalama 485 TL kadardır.

Leipzig Hizmet Veren Uçak Firmaları

Geçmişte küçük bir balıkçı kasabası olan Leipzig zamanla ticaret merkezi haline geldiğinden gelen yolcu taleplerini karşılamak için Leipzig hizmet veren uçak firmaları sayısında da yıllar içerisinde artış görüldü. Goethe gibi dünyaca ünlü yazarların da eğitim gördüğü kent günümüzde üniversiteleriyle de ünlü olmakla birlikte adının sanat ve eğitimle anılması şehrin daha fazla misafir ağırlamasına neden olmaktadır.

leipzig hizmet veren uçak firmaları

Yıl içerisindeki yolcu kapasitesinin karşılaması amacıyla ülkemizin önde gelen firmalarından SunExpress ve Pegasus Havayolları gibi çeşitli şirketler tarifeli uçuş düzenlemektedir. Birçok ilimizden sezonluk ve aktarmalı sefer düzenlenmekle birlikte sadece İstanbul ve Antalya kentlerinden SunExpress ve Corendon Airlines firmalarıyla direkt uçmak mümkün olmaktadır.

 

  • 26.05.2019
  • 0
  • 82
YORUMLAR
YORUM YAZ