Madrid Uçak Bileti

İspanya ülkesinin başkenti konumunda yer alan Madrid uçak bileti rotasına dünya üzerindeki farklı rotalar üzerinden uçak bileti satın alabilme imkanı bulunmaktadır. Gün içerisinde değişin zaman dilimlerinde karşılıklı olarak gerçekleştirilen direk ve aktarmalı seferler sayesinde kente varış yapabilmek mümkündür. Aktarmalı uçuşlarda havayolu şirketlerinin genel merkez olarak kabul ettiği rotalara bağlı olarak aktarma merkezleri değişkenlik göstermektedir.

madrid uçak bileti
Aktarmalı seferlerde yolculuk süreleri aktarma merkezinde yapılacak bekleme sürelerine bağlı olarak artış gösterebilmektedir. Atlas Global ve Alitalia gibi farklı ülkelere mensup havayolu acenteleri tarafından düzenlenen seferlerin bazılarında sadece el bagajı imkanı verilmekte iken bazı seferlerde ise kişi başına 23 kg ağırlığında bagaj taşıma imkanı sunulmaktadır.

Madrid Havalimanı

Kent merkezine yaklaşık olarak 12 km uzaklıkta yer alan Madrid bölgesinde hizmet sunan Barajas Uluslararası Havalimanı 1928 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Zaman içerisinde gerçekleştirilen yatırımlar ile birlikte daha büyük bir hale gelen ve uluslararası havacılık sektöründe aktif bir rol üstlenen işletmeyi kullanan yolcu sayılarında artış yaşanmaktadır.

madrid havalimanı
Madrid şehir merkezinden bölgeye ulaşmak isteyen yolcular için farklı alternatifler sunulmaktadır. En çok tercih edilen toplu taşıma hizmetleri arasında yer alan metro seferleri saat 06:00 ile gece saat 02:00 arasında yolcuların kullanımına sunulmaktadır. Metro haricinde şehrin farklı noktalarından kalkış yapan 4 farklı otobüs seferleri sayesinde de alana varış yapabilme imkanı bulunmaktadır.

Madrid Havalimanı Yol Tarifi

Başkent Madrid sınırları içerisinde yer alan Barajas Uluslararası Havalimanına yol tarifi hususunda kentin farklı noktalarından çeşitli rotaları takip etmek sureti ile varış yapabilme imkanı bulunmaktadır. Av de la Hispanidad bölgesinde yer alan işletmeye taksiler ile ulaşmak isteyen müşteriler için ortalama yolculuk süresi 25 dakika şeklindedir.

madrid havalimanına yol tarifi
Opera ve Gran Via gibi şehrin merkezi konumunda yer alan güzergahlardan gelecek yolcular için sabahtan itibaren gece geç saatlere kadar hizmet veren metro seferleri ile bölgeye ulaşabilme imkanı bulunmaktadır. Havaalanına ulaşım konusunda cazip bedeller ödeme fırsatı sunan otobüs seferlerinde ise kalkış yapılan güzergaha bağlı olarak farklı rotaların takip edilmesi söz konusudur.

Madrid Air France Uçak Bileti

Fransa merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren Air France havayolu firması tarafından satılan uçak biletlerinde Madrid uçuşlarında yolcular için kişi başına 23 kg bagaj hakkı tanınmaktadır. Bu ağırlıktan fazla miktarda bagajı bulunan müşteriler ekstra ücrete tabi olmaktadır.

madrid air france uçak bileti
Şirketin sahip olduğu uçak filolarında yer alan teknolojik sistemler sayesinde yolculukların çok daha keyifli ve rahat bir şekilde geçmesi mümkün olmaktadır.

Madrid Gerçekleşen Uçuşlar

Avrupa’nın önemli merkezleri arasında yer alan Madrid yönüne Avrupa şehirleri başta olmak üzere pek çok noktadan günlük olarak gerçekleşen uçuşlar sayesinde uygun zaman dilimleri içerisinde varış yapılabilmektedir. İtalya ülkesinin turistik rotaları arasında yer alan Roma şehri üzerinden saat 08:00 veya saat 20:50 gibi günün farklı saatleri içerisinde düzenlenen uçuşlar ile kente ulaşabilmek mümkündür.

madrid gerçekleşen ucuşlar
Bahsedilen güzergahta yolculuk süresi direk uçuşlar için 2 ile 3 saat arasında farklılık arz edebilmektedir. Paris üzerinden yöreye ulaşmak isteyen müşteriler için hizmet sunan çok sayıda havayolu şirketi bulunmaktadır. Direk uçuşların yanı sıra aktarmalı uçuş seçenekleri de bulunmakta olup seferler için harcanan yolculuk süresi 2 saatten başlayarak 20 saate kadar çıkabilmektedir.

Madrid Alitalia Uçak Bileti

Uluslararası düzeyde faaliyet gösteren havayolu acenteleri arasında yer alan Alitalia isimli seyahat firması tarafından uçak bileti Madrid kentine direk veya aktarmalı şekilde gerçekleştirilen seferler mevcuttur.

madrid alitalia uçak bileti
Seferlerdeki yolculuk sürelerine bağlı olarak müşteri memnuniyetini artırabilme amacı ile zengin menülere sahip olan ikram servisleri konuklar ağırlanmaktadır.

Madrid Hizmet Veren Uçak Firmaları

Avrupa ve Asya kıtaları başta olmak üzere uluslararası düzeyde hizmet veren kurumsal nitelikli uçak firmaları sayesinde Madrid kentine ulaşabilme imkanı mevcut. Portekiz merkezli olarak faaliyet gösteren Tap Portugal acentesi tarafından farklı güzergahlar üzerinden Madrid yönüne uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Şirketin gerçekleştirdiği aktarmalı seferlerde Lizbon şehri aktarma merkezi olarak kullanılmaktadır.

madrid hizmet veren uçak firmaları
İberia Havayolu şirketi tarafından düzenlenen seferlerde ise kalkış yapılacak rotaya bağlı olarak direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Aktarmalı olarak gerçekleştirilen seferlerde İspanya Barselona ve İtalya Milano gibi merkezler aktarma rotası olarak değerlendirilmektedir. Şirketin düzenlediği seferler ve kullandığı rotalar hakkında detaylı bir şekilde araştırma yapmak faydalı bir hamle olacaktır.

  • 11.03.2019
  • 0
  • 80
YORUMLAR
YORUM YAZ