Paris Uçak Bileti

Paris

En çok ziyaret edilen ülkeler arasında ve Fransa bölgesinin başkenti konumunda yer alan Paris uçak bileti alarak bu noktaya seyahat etmek isteyen yolcular için Paris uçak bileti satış sürecinde farklı alternatifler bulunmaktadır. Paris kenti sınırları içerisinde yer alan ve uluslararası statüye sahip olarak hizmet veren Charles de Gaulle ve Orly Havalimanları olmak üzere farklı işletme bulunmaktadır.

paris uçak bileti

Dolayısıyla iç ve dış hat seferleri aracılığı ile Paris uçak bileti alarak yöreye gitmek isteyen ziyaretçilerin iniş ve kalkış yapılacak havalimanlarını araştırmasında yarar vardır. Tarihi ve kültürel yapısı ile ön planda yer alan bölge yılın her anı turistlerin ilgi odağı konumunda yer almakta ve pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Paris Gece Hayatı Nasıl Geçtiğini Araştırdık.

Başkent noktasında hizmet sunan iki farklı Paris havalimanı içerisinde daha fazla yolcuya ev sahipliği yapan Charles De Gaulle isimli tesis, ülkenin en büyük havalimanı statüsüne sahiptir. Ülkenin 18.Cumhurbaşkanının adını taşıyan işletmeye dünya üzerindeki farklı noktalar üzerinden karşılıklı olarak gerçekleştirilen birçok direk veya aktarmalı seferler bulunmaktadır.

paris havalimanı

Kent merkezine yaklaşık olarak 25 km mesafede yer alan havalimanı, yıllık bazda yaklaşık olarak 65 milyon yolcunun uğrak noktası konumunda bulunmaktadır. 3 Farklı terminal tesisi ile hizmet sunulan alana yolcuların kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına kentin belli bölgelerinden geçiş yapan, ücretsiz olarak sefer düzenleyen CDGVAL isimli trenler bulunmaktadır. RER B adı verilen tren seferleri sayesinde kent içerisinde yer alan turistik merkezlere kolay bir şekilde ve kısa zaman içerisinde ulaşabilme imkanı bulunmaktadır.

Paris kentinin 95700 numaralı Roissy En France bölgesinde yer alan havalimanına, farklı ulaşım araçları ile gitmek isteyen yolcular için Paris havalimanı yol tarifi hususunda çeşitli alternatifler mevcuttur. Kent merkezinin belirli noktaları ile birlikte havalimanı içerisinde hizmet veren ve özel araç statüsüne sahip olan Shuttle isimli organizasyon sayesinde gidilmek istenen rotaya kolay bir şekilde ulaşabilme imkanı sunulmaktadır.

paris havalimanı yol tarifi

Özel araçları ile tesise gelmek isteyen müşteriler için şehir merkezi içerisinde yer alan yönlendirmeleri kullanarak farklı rotalar üzerinden bölgeye varış yapabilme imkanı sunulmaktadır. Paris Belediyesi tarafından sunulan hizmetler kapsamında Trocadero ve Opera gibi merkezi noktaları ziyaret eden belediye otobüsleri ile şehir içerisine kolay bir şekilde ulaşabilmek mümkündür.

Avusturya merkezli olarak uçak bileti satış işlemleri gerçekleştiren Paris Austrian uçak bileti ile rotaya gerçekleştirdiği seferlerde oldukça modern uçakları ile hizmet vermektedir. Geniş koltuk mesafelerinin yer aldığı ve en modern sistemler ile donatılan uçaklarda oldukça keyifli bir şekilde seyahat edebilme imkanı sunulmaktadır.

paris austrian uçak-bileti

Şirketin Viyana kalkışlı olarak gerçekleştirdiği Paris seferlerinde uçak biletleri için müşterilerden yaklaşık olarak 840 lira talep edilmektedir.

Avrupa bölgesinde sivil havacılık faaliyetlerinin oldukça yoğun olduğu rotalar arasında yer alan Paris, uluslararası havayolu şirketleri tarafından günlük olarak Paris gerçekleşen uçuşlar sayesinde birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Avusturya’nın başkenti Viyana üzerinden bölgeye gerçekleştirilen direk uçuşlarda 2 saat gibi oldukça makul bir süre içerisinde varış yapabilme imkanı sunulmaktadır.

paris gerçekleşen uçuşlar

Bahsedilen destinasyon içerisinde aktarmalı olarak gerçekleştirilen uçuşlarda ise seyahat süresi 4 saatten başlayarak 21 saate kadar çıkabilmektedir. Seyahati gerçekleştiren acentelerin genel merkez olarak kullandığı rotalara bağlı olarak, aktarmalı seferlerde bekleme merkezi olarak kullandıkları havalimanları değişkenlik göstermektedir.

Sırbistan Belgrad noktasını aktarma merkezi olarak kullanan Paris Air Serbia uçak bileti alımıyla bu yöne düzenlenen seferleri için uçak bileti satışlarında müşterilerin ücretsiz bir şekilde yiyecek ve içecek servisi sağlamaktadır.

paris air serbia uçak bileti

Firmanın düzenlediği seferlerde müşterilere el bagajı taşıyabilme imkanı ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Dünya üzerinde yer alan farklı noktalar üzerinden Paris hizmet veren uçak firmaları arasında yer alan Vueling Airlines, direk ve aktarmalı uçuş seçeneklerini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Şirketin Londra kalkışlı olarak gerçekleştirdiği Paris uçuşlarında direk seferler ile bölgeye yaklaşık olarak 1 saat içerisinde ulaşabilmek mümkün iken, aktarmalı uçuşlarda bu süre 8 saat düzeyine çıkabilmektedir.

paris hizmet veren uçak firmaları

Acente bazı uçuşlarında her müşterisine ücretsiz olarak el bagajı taşıma imkanı tanırken, bazı seferlerinde ise 23 kg ağırlığını geçmeyecek şekilde bagaj taşıma fırsatı sağlamaktadır. Belirlenen limitlerin üstünde bagajı bulunan müşterilerden, şirket politikası çerçevesinde belirlenen fiyatlar ışığında ekstra ücret talep edilmesi söz konusudur.

Yorumlar (1)
  • T
    Tülay Mengül
    1 sene ago
    Sadece iki tane firmanın tanıtımını yapmak yerine bunu artırabilirsiniz aslında, bakınca bir çok firma var Paris'e bilet imkanı sağlayan. Nedense Türk firmalarının hepsini yazmamışsınız 2 adet ile sınır koymuşsunuz yinede açıklayıcı olmuş sağolun.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon