Riyad Uçak Bileti

Suudi Arabistan bölgesinin en kalabalık şehri statüsüne sahip olan Riyad uçak bileti temin edebilme sürecinde farklı alternatifler mevcuttur. Ülkenin başkenti olarak kabul gören bölgede görülmeye değer turistik noktalar da bulunmakta olup, farklı amaçlar ile seyahat etmek isteyen yolcu sayılarında yıllık bazda artış yaşanması mümkün olmaktadır. Ülkenin merkezi konumunda yer alan yöreye uluslararası düzeyde faaliyet gösteren havayolu şirketleri tarafından farklı noktalar üzerinden direk veya aktarmalı şekilde Riyad uçak bileti bulunmaktadır.

rotterdam uçak bileti

Zaman içerisinde artan müşteri ilgisine bağlı olarak destinasyon ve sefer sayılarında artış yaşanması durumu söz konusu olmaktadır. Aktarmalı olarak sefer düzenleyen şirketlerin aktarma merkezi olarak kullandıkları rotalar farklılık Riyad bileti seçimlerinde arz etmektedir.

Riyad Havalimanı

Riyad kent merkezinin kuzey kısmında yer alan Kral Halid Riyad Havalimanı ile şehir arasında yaklaşık olarak 35 km mesafe bulunmaktadır. İşletme içerisinde iniş ve kalkış faaliyetleri gerçekleştiren acenteler RUH kodunu kullanmak sureti ile hizmet vermektedir. Yıllık bazda yaklaşık olarak 25 milyon yolcunun uğrak noktası konumunda bulunan havalimanına turistik amaçla gelen ziyaretçiler, mevsim şartlarının daha uygun olduğu kış dönemlerini tercih etmektedir.

riyad havalimanı

İç ve dış hat seferlerinin yoğun bir şekilde gerçekleştirildiği tesise ulaşabilme hususunda farklı alternatifler, müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Toplu taşıma hizmetlerinin yaygın olmadığı yörede taksi ve minibüs gibi ulaşım araçları sayesinde gidilmek istenen noktaya ulaşabilmek mümkün olmaktadır.

Riyad Havalimanı Yol Tarifi

Riyad kent merkezine yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta yer alan Airport Road adresinde yer alan Kral Halid Uluslararası Riyad  Havalimanı yol tarifi noktasında farklı alternatifler mevcuttur. Şehir içerisinde farklı noktalarda yer alan beyaz taksiler aracılığı ile makul bedeller ödemek sureti ile işletmeye varış yapabilme imkanı sunulmaktadır. Sokak isimlerinin bulunmadığı bölgede GPS cihazlarının tercih edilmesi ile birlikte havalimanı rotasına farklı alternatifler üzerinden pratik bir şekilde ulaşabilme imkanı bulunmaktadır.

riyad havalimanı yol tarifi

Beyaz taksiler başta olmak üzere ulaşım seçenekleri konusunda havalimanı noktasında hizmet veren personellerden bilgi almak faydalı bir hamle olacaktır. İngilizce ve Arapça dillerini kullanarak bölgede yer alan yönlendirmelerden yararlanmak mümkündür.

Riyad Air Canada Uçak Bileti

Kanada merkezli havayolu acentesi Riyad Air Canada uçak bileti satışa sunduğu bilet için müşterilerine ücretsiz bir şekilde yiyecek ve içecek servisi gerçekleştirmektedir. Şirketin New York üzerinden gerçekleştirdiği Riyad uçuşlarında talep ettiği uçak bileti bedeli 5600 lira seviyesinde yer almaktadır.

riyad air canada uçak bileti

Air Canada ile seyahat eden müşterilere maksimum 23 kg ağırlığına sahip olan bagajların ekstra bir bedel ödenmeden taşınabilmesi fırsatı sağlanmaktadır.

Riyad Gerçekleşen Uçuşlar

Farklı kıtalar üzerinde yer alan noktalardan, Riyad gerçekleşen uçuşlar direk veya aktarmalı uçuşlar sayesinde bölgeye varış yapabilme imkanı sunulmaktadır. Amerika’nın New York bölgesinden gerçekleştirilen Riyad uçuşlarında saat 14:00 ve saat 22:25 gibi günün farklı zaman dilimleri içerisinde düzenlenen sefer seçenekleri mevcuttur. Bahsedilen destinasyon içerisinde gerçekleştirilen direk uçuşlarda seyahat süresi 12 saat civarında olmakta iken, aktarmalı seferler için bu süre 18 saatten başlayarak 48 saate kadar çıkabilmektedir.

riyad gerçekleşen uçuşlar

Seferleri düzenleyen acentelerin genel merkez olarak kabul ettiği noktalara bağlı olarak, özellikle aktarmalı seferlerde kullandığı rotalar ve aktarma merkezleri farklılık arz etmektedir. Havayolu şirketleri tarafından müşterilere 23 kg ağırlığını aşmayacak şekilde ücretsiz olarak bagaj taşıyabilme imkanı sağlanmaktadır.

Riyad Egyptair Uçak Bileti

Riyad noktasına hizmet sunan firmasının filosunda yer alan uçakların sahip olduğu geniş aralıklı koltuklar sayesinde Riyad Egyptair uçak bileti satın alan yolcuların rahat bir şekilde seyahat edebilmesi mümkün olmaktadır.

riyad egyptair uçak bileti

Şirketin kullandığı uçakların içerisinde en modern teknolojiler ile donatılan sistemler yer almakta ve yolcuların eğlenebilmesi adına planlamalar yapılmaktadır.

Riyad Hizmet Veren Uçak Firmaları

Uluslararası düzeyde Riyad hizmet veren uçak firmaları ile bu noktaya düzenlediği uçuşlarda da farklı seçenekleri müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Farklı güzergahlar arasında Riyad seferleri gerçekleştiren THY, yolcularına 30 kg ağırlığını aşmayacak şekilde bagaj taşıyabilme fırsatını ücretsiz bir şekilde sunmaktadır. Şirketin Madrid kalkışlı olarak düzenlediği Riyad uçuşlarında İstanbul noktası aktarma merkezi olarak değerlendirilmektedir.

riyad hizmet veren uçak firmaları

Bahsedilen hat üzerinde gerçekleşen THY uçuşlarında seyahat süresi 10 saatten başlayarak 28 saate kadar çıkabilmektedir. Firmanın Londra kalkışlı olarak düzenlediği Riyad uçuşlarında ise yolculuk süresi 10 saat ile 30 saat arasında farklılık arz etmektedir.

  • 15.05.2019
  • 0
  • 29
YORUMLAR
YORUM YAZ