Sivas Uçak Bileti

Günümüz itibariyle Sivas şehrinden İstanbul şehrine doğrudan diğer şehirlere aktarmalı bir şekilde uçakla seyahat etmek mümkün olduğu için Sivas uçak bileti satın alma konusunda bölgede nitelikli bir hizmet verilebilmektedir. Hem online olarak hem de havayolu firmalarının şubelerinden uçak bileti satın alınabildiği gibi pek çok farklı mobil uygulamayla da Sivas uçak biletlerin satın alınması işlemi sağlanmaktadır.

sivas uçak bileti

Şehirde Türk Hava Yolları ve Anadolujet gibi kurumsal firmalar ulaşım imkanı sunarken Pegasus gibi özel havayolu firması da havayolu ulaşım hizmeti sunabilmektedir. Bununla birlikte şehirde gün geçtikçe çok daha nitelikli bir şekilde ve uygun fiyatlı seçeneklerle uçak bileti satın almak da mümkün olmaktadır.

Sivas Havalimanı

Ülkemizin etkili uçuş merkezleri arasında yer alan Sivas Havalimanı son zamanlardaki iyileştirme çalışmalarının neticesinde çok daha modern ve dinamik bir özelliğe kavuşmuş durumdadır. Sivas Havalimanının ilk olarak askeri amaçlı olarak kullanılmak amacıyla 1957 yılı itibariyle hava trafiğine açıldığı bilinmektedir. Bununla birlikte söz konusu havalimanının 1990 yılı itibariyle yapılan inşaat neticesinde sivil hava trafiğine de açıldığını söylemek mümkün oluyor.

sivas havalimanı

Devlet Hava Meydanları tarafından inşaatı tamamlanan 2217 m2’den oluşan terminal binası sayesinde havaalanının sivil havacılığa açıldığı biliniyor. Böylece Sivas Havalimanı çok daha geniş ölçekli olarak hizmet sunmaya başlamıştır. Bu durum elbette ki Sivas için önemli kazançları da beraberinde getirmektedir.

Sivas Havalimanı Yol Tarifi

Havayolu vasıtasıyla Sivas şehrine gidecekler ya da bu şehirden farklı noktalara uçacaklar için Sivas Havalimanı yol tarifi konusu hayati derecede önemli olduğu için adres bilgisinin eksiksiz bir şekilde sunulması önemli olmaktadır. Sivas merkezde yer alan havalimanı Merkeze yakın olduğu bilinmekle birlikte buraya çok sayıda farklı seçenekle ulaşım da mümkün olmaktadır.

sivas havalimanı yol tarifi

Zira Sivas Havalimanına hem toplu taşıma araçları vasıtasıyla hem özel servislerle hem de taksi hizmetlerinden faydalanarak; ulaşmak mümkün olmaktadır. Şüphesiz ulaşım seçeneklerinin çeşitlenmesi; ulaşımda havayolu tercih edenler açısından önemli fırsatları da beraberinde getirmektedir.

Sivas Havalimanı Nerede

İlk olarak askeri amaçlı olarak kurulan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı şehrin merkezine 23 km mesafede yer aldığı için ulaşım konusunda farklı seçenekler kullanılması söz konusu olmaktadır. Adres bilgisi Yazıbaşı Mahallesi Posta Kodu 58000 Yazıbaşı Köyü Sivas Merkez olarak geçmekle birlikte havalimanına hem servis otobüsleriyle hem de taksilerle ulaşmak mümkün olmaktadır.

sivas havalimanı nerede

Havalimanının adres bilgisini navigasyon cihazlarınıza yazarak bölgeye rahatlıkla ulaşmanı mümkün olduğu gibi oldukça kolay ve isabetli bir şekilde havaalanı adresine ulaşabilirsiniz. Toplamda yıllık ortalama 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanının son dönemlerde yapılan iyileştirme çalışması sonrasında ulaşım olanakların gün geçtikçe geliştiği bilinmektedir.

Sivas Pegasus Uçak Bileti

Pegasus firması Sivas ile İstanbul arası karşılıklı olarak uçak seferi düzenlemekte olup bu uçak biletlerinin İstanbul kalkışlı olanları saat 6:15 itibariyle başlamaktadır. Sivas kalkışlı ilk uçak seferi ise saat 08:00 itibariyle başlarken gün içerisinde başka uçak seferlerinin de yapılabildiği bilinmektedir.

sivas pegasus uçak bileti

Saat 08:00 da ki uçak seferi sonrasında saat 9:25 itibariyle İstanbul şehrine ulaşılırken uçak bileti fiyatları ise 117 TL civarında olduğu bilinmekte, Sivas şehrinden İstanbul şehrine uygun fiyatlı bir şekilde uçak bileti satın almak için erken rezervasyon yapılması tavsiye edilmekle birlikte firmaların kampanyalarını yakından takip etmek uygun fiyatlı bir şekilde uçak bileti satın almak için önemli olmaktadır.

Sivas AnadoluJet Uçak Bileti

Andolujet firmasının Sivas şehrine doğrudan uçak seferi bulunduğu için bu firma sayesinde üstelik uygun fiyatlı bir şekilde uçak bileti satın almak mümkün olmakta, Anadolujet firmasının Sivas şehrinden İstanbul şehrine doğrudan uçak seferi düzenlendiği gibi bu uçak seferinin günlük olarak yapıldığı da bilinmektedir. Saat 14:30 itibariyle kalkış yapan Anadolujet uçağı saat 18:00 gibi İstanbul şehrine ulaşmakla birlikte yolculuk süresinin yaklaşık olarak 1.5 saat sürdüğü bilinmektedir.

sivas anadolujet uçak bileti

Yine Sivas kalkışlı İstanbul uçak biletlerini Anadolujet firmasından satın almak mümkün olduğu gibi bu uçak seferleri günlük olarak yapılabildiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Saat 14:30 saati itibariyle İstanbul şehrinden kalkan Anadolujet uçağı saat 15:50 itibariyle Sivas şehrine varabildiği için oldukça kısa süreli ve konforlu bir şekilde şehre ulaşmak mümkün olmaktadır.

Sivas THY Uçak Bileti

Günlük seferler düzenleyen firmalar arasında THY olduğu için bu şehirden uçak bileti satın alarak İstanbul şehrine konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. THY firmasında Sivas şehrine günde 2 kez uçak seferi düzenlenmekle birlikte bu seferlerin ilki saat 10:40 itibariyle başlarken ikincisi saat 17:45 itibariyle başladığı bilinmektedir.

sivas thy uçak bileti

THY firması aracılığıyla Sivas şehrinden İstanbul istikametine uçak bileti satın almak da mümkün olduğu için seri bir şekilde ulaşım olanağının bölgede bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bu uçak seferleri ise 13:15 itibariyle başlayarak saat 20:20 itibariyle son bulmakla birlikte Uçak bileti fiyatları ise ortalama 120 TL civarında olduğu bilinmektedir. THY firmasından çok daha uygun fiyatlı uçak bileti satın almak için erken rezervasyon yaptırmak önemli bir husus olarak karşımıza çıktığı için uçak bileti fiyatlarına dair ayrıntılı bir araştırma yapmak önem kazanmaktadır.

Sivas Gerçekleşen Uçuşlar

Son zamanlarda gün geçtikçe artan bir vaziyette uçak bileti talebi bulunduğu için Sivas gerçekleşen uçuşlar bakımından son derece iddialı olan bir kent olarak ön plana çıkmaktadır. Sivas havalimanından uçuşlar söz konusu olduğunda iç hat uçuşlarının yoğunluklu olarak yapıldığı bilgisiyle karşılaşmak mümkün olmaktadır. Özellikle bu şehirdeki uçuşların daha çok İstanbul merkezli olarak şekillendiği bilinmekle birlikte; Ankara ve İzmir’e de uçak seferlerinin yapıldığı bilinmektedir.

sivas gerçekleşen uçuşlar

Sıralanan bütün bu şehirlere havayolu ulaşımın doğrudan yapılabildiği bilinmekle birlikte; tarifeli uçuşların zaman zaman iptal edildiği de bilinmektedir. Yolcu sayısının her geçen gün artıyor olmasının doğal sonucu olarak aktarmalı olarak ülkemizdeki farklı şehirlere Sivas Havalimanı aracılığıyla seyahat etmek mümkün olmaktadır.

Sivas Uçuş Bilgileri

İstanbul ve Sivas ili arasında 2017 yılından bu yana günlük olarak uçak seferleri düzenlenmekte bu Uçuşlar İstanbul Atatürk ile Sivas Nuri Demirağ Havalimanları arasında gerçekleşmektedir. Günümüzde bu seferlerin sayısı ikiye yükseltilmiş durumda olup yine Sivas ile Sabiha Gökçe Havalimanı arasında da bahar sezonuyla birlikte uçak seferleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu uçak seferleri Türk Hava Yolları ile Anadolujet firmalar tarafından yapılmakla birlikte özel sektöre ait olan Pegasus Havayollarının da bölgeye tarifeli uçak seferleri düzenlediği bilinmektedir.

sivas uçus bilgileri

Pegasus firmasının İstanbul üzerinden gerçekleştirdiği uçak seferi saat 06:15 itibariyle başlayarak yolculuk ortalama olarak 1 saat 35 dakika kadar sürmektedir. THY firmasının uçak seferleri ise saat 10:40 itibariyle başladığı bilinmekle birlikte yolculuğun yaklaşık 1.5 saat kadar sürdüğü bilinmektedir. Sivas şehrinden ise Pegasus firmasının ilk uçak saat 8:00 itibariyle kalkarken THY firmasının ilk uçak seferi saat 13:15 itibariyle gerçekleşmektedir.

Sivas Hizmet Veren Uçak Firmaları 

Yolcu sayısının her geçen gün artıyor olmasının doğal sonucu olarak Sivas hizmet veren uçak firmaları sayısının da gün geçtikçe artış gösterdiğini söylemek mümkün olduğu için şehre birbirinden farklı uçak firmaları da hizmet sunabilmektedir. Uçak firmaları arasında elbette ki ilk akla gelecek olan marka; Türk Havayollarıdır. Sivas şehrine en çok uçuş gerçekleştiren firmanın Türk Havayolu firmasının olduğunu bilmekle birlikte; Anadolujet firmasının da etkili bir şekilde uçuş hizmetini sunduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

sivas hizmet veren uçak firmaları

Bununla birlikte iç hatların iddialı bir özel sektör firması olarak karşımıza çıkan Pegasus; Sivas kentine sefer düzenleyen firmalar arasında yer almaktadır. Şehirde havayollarına olan ilginin günden güne artış gösteriyor olmasının doğal sonucu olarak Sivas’a hizmet sunan uçak firmalarının sayısı da her geçen gün artış göstermektedir.

  • 7.07.2019
  • 0
  • 136
YORUMLAR
YORUM YAZ